Studijų krypčių akreditavimo rezultatai dar gali keistis

2018-03-09

Praėjusią savaitę paskelbti Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų krypčių laikino akreditavimo rezultatai. Tačiau šie rezultatai dar gali keistis. Galutinė informacija apie akreditavimą ir galutinis studijų programų, į kurias bus apribotas priėmimas, skaičius bus paskelbtas balandžio viduryje. Šiuo metu aukštosios mokyklos  tikslina ir pildo duomenis prašydamos peržiūrėti krypčių akreditavimą.

„Nauja išorinio vertinimo tvarka atpažins stipriausias ir silpniausias aukštųjų mokyklų vykdomų studijų kryptis, skatins aukštąsias mokyklas priimti reikšmingus sprendimus dėl tų studijų krypčių, kurios yra įvertintos ribojamai. Iš esmės institucijos rinksis arba stiprinti kryptis ir skirti joms daugiau išteklių arba, supratus, kad tai nėra jų profilis – atsisakyti studijų programų atitinkamoje kryptyje. Tai padės aukštosioms mokyklos išgryninti savo profilius ir orientuotis į savo stiprybes“, - sakė Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktorė  Nora Skaburskienė.

Visos aukštosios mokyklos iki kovo 20 d. dar gali teikti prašymus SKVC panaudoti Lietuvos mokslo tarybos 2017 metų mokslo veiklos rezultatų įvertinimą. Jeigu šis LMT įvertinimas bus aukštesnis nei 1,5 balo, tokios studijų krypties ir pakopos akreditacija galės būti pakeista į akreditavimą be sąlygų. Tai reiškia, kad į šias studijų kryptis aukštosios mokyklos turės teisę priimti studentus.

Aukštosios mokyklos iki gautinio akreditavimo taip pat gali priimti sprendimus sustabdyti kai kurių silpniau įvertintų (t.y. akredituotų 3 metams) studijų programų vykdymą ir taip pagerinti kitus rodiklius, susijusius su studijų programų akreditavimu. Tai taip pat gali pakeisti krypties akreditavimą ribojamai į akreditavimą su papildomomis sąlygomis  ir tai leis priimti studentus jau šiais metais.

Taip pat svarbu pažymėti, kad numatomos išimtys valstybei svarbiose kryptyse, jeigu aukštosios mokyklos pateiks argumentuotas pozicijas dėl studijų krypčių akreditavimo keitimo – tos studijų kryptys, kurios buvo akredituotos ribojamai, gali būti akredituojamos su sąlygomis, leidžiant šiais metais vykdyti studentų priėmimą. Pavyzdžiui, toks statuso keitimas gali būti taikomas pedagogikos studijų krypties ar tokioms studijų kryptims, kurių akreditavimai visose aukštosiose mokyklose yra ribojami.


Detalesnė informacija ir statistika apie studijų krypčių vertinimą yra paskelbta SKVC puslapyje čia.

Atgal