Vertinant studijų kryptis bus siekiama dar didesnio studentų įtraukimo

2018-12-07

Gruodžio 6 d. Studijų kokybės vertinimo centre (SKVC) vyko Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių vadovų darbinė sesija, kurios metu buvo pristatyti numatomi studijų krypčių vertinimo pokyčiai bei aptarti galimi studentų nuomonės rinkimo būdai. Renginio svečiai iš Jungtinės Karalystės (JK) pasidalino patirtimi apie studentų įtraukimo procesus jų universitetuose. 

Susirinkusiems vienuolikos aukštųjų mokyklų studentų atstovams SKVC Studijų vertinimo skyriaus vedėja Eimantė Bogdan pristatė pagrindinius būsimo studijų krypčių išorinio vertinimo principus. Jos teigimu, vykdant studijų krypčių vertinimus, reikšmingas vaidmuo tenka studentų nuomonei apie jų studijas, kadangi studentai yra vienas svarbiausių studijų proceso dalyvių. 

Renginyje kalbėjęs SKVC direktorius Almantas Šerpatauskas taip pat akcentavo studentų nuomonės reikšmę studijų kokybės užtikrinimo procese bei SKVC bendradarbiavimo su studentų atstovybėmis svarbą vykdant išorinius vertinimus.

Studentų atstovybės, A. Šerpatausko pastebėjimu, galėtų užtikrinti vertinamos studijų krypties studentų nuomonės apibendrinimą ir įvertinimą be aukštosios mokyklos administracijos, dėstytojų įtakos, tiesiogiai bendradarbiaudamos su vertinamos studijų krypties programose studijuojančiais studentais. Studijų krypties studentų atstovai, susistemindami studentų nuomonę ir pateikdami apibendrintą įvertinimą, padėtų atskleisti visapusišką ir nepriklausomą studentų požiūrį į studijų kokybę ir taip dar labiau paskatintų studijų kokybės gerinimo procesus aukštojoje mokykloje. SKVC direktorius akcentavo, kad studentų pateikiami studijų vertinimo rezultatai būtų naudojami kaip vienas iš rodiklių vertinant krypties studijų kokybę.

SKVC Studijų vertinimo skyriaus vyriausiasis specialistas Arnas Digryla susirinkusiems pristatė kuriamą įrankį, skirtą studentų nuomonei rinkti – Nacionalinę studentų apklausos išmaniąją programėlę. Ši programėlė sudarytų sąlygas studentams paprastai bei patogiai dalyvauti nacionalinėse ir tikslinėse apklausose apie studijų kokybę. Naudodamiesi programėle jie galėtų ne tik pareikšti nuomonę ar pasiūlymus, bet ir operatyviai gautų aukštosios mokyklos pranešimus. Planuojama, kad pradėti naudotis programėle bus galima jau pirmąjį kitų metų pusmetį.

Renginio svečiai iš JK – Europos studentų sąjungos ir Bucks universiteto studentų sąjungos narys, JK kokybės užtikrinimo agentūros (QAA) ekspertas Matthew Kitching ir Bucks universiteto studentų sąjungos narys Mark Sweeney – pasidalino patirtimi apie studentų įsitraukimą į studijų kokybės užtikrinimo procesus, vykstančius JK aukštosiose mokyklose. Svečiai pristatė tiek nepasiteisinusias priemones (video vertinimas, studentų įsitraukimo konsultantai ir kt.) bei priežastis, susijusias su nepatogiu šių būdų pritaikymu studentams, tiek gerąsias praktikas, kurias būtų galima įgyvendinti ir mūsų šalyje. Jų teigimu, studentų nuomonės rinkimas grupinėse diskusijose (angl. focus group) arba pritaikius kitokio pobūdžio gyvąjį pokalbį būtų ypač efektyvus metodas studentų nuomonei gauti.

Išklausę pranešėjų pristatymus, sesijos dalyviai diskutavo apie kitus galimus studentų nuomonės rinkimo būdus bei jų įgyvendinimo galimybes, siekiant prisidėti prie studijų kokybės užtikrinimo.  

  

Nuotraukų albumą iš renginio galite rasti mūsų Facebook paskyroje 
 

 

Atgal