Lietuvos švietimą Vilniuje apžvelgs vienas žymiausių švietimo ekspertų pasaulyje

2017-10-16

Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktorė Nora Skaburskienė ir direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikienė spalio 16 d. dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO)  organizuojamoje konferencijoje „Kaip Lietuvos švietimas atrodo pasaulio šalių kontekste?“.

Konferencijoje bus pristatyta EBPO apžvalga „Švietimas Lietuvoje“, apžvelgti aukštojo mokslo pokyčiai, diskutuojama, kaip gerinti mokinių pasiekimus ir aukštojo mokslo veiklą. Šalių patirtis pristatys Suomijos, Estijos, Latvijos, Austrijos, Vokietijos, Belgijos, Airijos, Jungtinės Karalystės atstovai.

Renginyje Lietuvoje lankysis žymiausi švietimo ir aukštojo mokslo ekspertai. Atvyksta Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovo specialusis patarėjas švietimo politikai, vienas žymiausių švietimo ekspertų pasaulyje Andreas Schleicheris ir aukštojo mokslo ekspertas prof. Jamilas Salmi.

SKVC nuotr. Andreas Schleicheris

Apie ekspertus

Andreas Schleicheris švietimo statistiką tyrinėja ir analizuoja daugiau nei 20 metų ir, remdamasis statistiniais duomenimis, ieško atsakymo, ko reikia, kad švietimo sistema veiktų gerai, augtų mokyklų darbo kokybė. Jis yra tarptautinio penkiolikmečių pasiekimų tyrimo PISA iniciatorius ir koordinatorius. Nuo 2001 metų vykdomi PISA tyrimai padeda atskleisti įvairių švietimo politikos pokyčių įtaką mokinių pasiekimams.

Prof. Jamilas Salmi – vienas iš kelių žmonių pasaulyje, galintis atsakyti į klausimą, kaip aukštojo mokslo įstaigos pasiekia pasaulinį lygį. Profesorius ketvirtį amžiaus analizuoja nacionalines švietimo strategijas ir jų įgyvendinimą, aukštojo mokslo reformas, finansavimo ir kokybės užtikrinimo modelius. Bendradarbiavo su švietimo pokyčius inicijuojančiomis vyriausybėmis ir universitetais iš beveik 100 pasaulio šalių, taip pat ir Prancūzijos, Ispanijos, Suomijos, Norvegijos, Slovėnijos. Profesorius anksčiau dirbo Pasaulio banke, nagrinėjo geriausių universitetų politiką, kūrė aukštųjų mokyklų reitingavimo sistemas. Jis – vienas iš Pasaulio banko leidžiamų apžvalgų apie aukštąjį mokslą rengėjų.

SKVC nuotr. Kristi Raudmäe

SKVC nuotr. Toomi Halonen

Atgal