SKVS susitikimas su darbdavių atstovais ir kitomis organizacijomis

2016-12-14

Gruodžio 13 d. SKVC susitiko su darbdavių atstovais. Susitikimas organizuotas siekiant aptarti svarbiausius įvairių darbdavių organizacijų lūkesčius bei išsiaiškinti tolesnio bendradarbiavimo galimybes siekiant gerinti SKVC teikiamas viešąsias paslaugas. Daugiausiai dėmesio skirta tam, kas aktualu įdarbinant Lietuvoje asmenis iš užsienio arba su užsienyje įgytomis kvalifikacijomis.

SKVC atstovai pristatė pagrindines savo veiklos sritis išoriškai užtikrinant studijų kokybę Lietuvoje ir prisidedant prie palankių sąlygų laisvam asmenų judėjimo studijų ir darbo tikslais. Buvo aptartos darbdavių įsitraukimo į studijų programų vertinimą galimybės, diskutuota veiklos pasaulio atstovų – iš privataus, viešojo ir nevyriausybinio sektorių – įsitraukimo į studijų kokybės užtikrinimo procesą galimybės bei svarba. Pažymėtina, kad socialinių partnerių atstovai gali patys save nominuoti, jei atitinka ekspertams keliamus reikalavimus, užpildydami formą SKVC tinklapyje, nuoroda galite rasti čia. Artimiausiu metu numatomos vertinti studijų kryptys yra skelbiamos čia.

Toliau kalbėta apie darbuotojų atrankos problemas, ypač reikalavimus pareigybės aprašymams, atsižvelgiant į studijų klasifikacijas. Akcentuota, kad studijų sričių bei krypčių klasifikacijos Lietuvoje periodiškai keičiamos, todėl, siekiant nediskriminuoti asmenų ir sudaryti palankiausias sąlygas konkuruoti, geroji praktika yra formuluoti lūkesčius ne tik baigtinėms kvalifikacijoms (pagal tipus – universitetinių ar koleginių studijų; pirmos, antros ar trečios pakopos), bet ir konkrečioms būsimų darbuotojų kompetencijoms, kurios gali būti įgytos tiek formalaus mokymosi būdu, tiek neformalaus mokymosi keliais. Pažymėta specifika, kad privačiame sektoriuje dažniau kreipiamas dėmesys ne į formalų išsilavinimą, o asmens profesines kompetencijas. Tuo tarpu valstybės tarnyboje dažnai keliami reikalavimai turėti tam tikrą formalų išsilavinimą, įgytą Lietuvoje, arba atitinkamą užsienyje įgytą ir SKVC ar kitų kompetentingų institucijų pripažintą kvalifikaciją.

Detaliai nagrinėti užsienio kvalifikacijų pripažinimo klausimai Lietuvoje, įskaitant pabėgėlių ar panašų statusą turinčiųjų nedokumentuotų ar dalinai dokumentuotų kvalifikacijų pripažinimą. Aptartos įvairių institucijų kompetencijos, bet kartu pažymėta, kad šiuo metu egzistuoja teisinio reglamentavimo spragos dėl profesinio mokymo kvalifikacijų bei povidurinio, bet ne aukštojo mokslo kvalifikacijų akademinės bei profesinės vertės nustatymo. Socialinių partnerių atstovai ypač akcentavo šių kvalifikacijų pripažinimo aktualumą siekiant užpildyti laisvas darbo vietas asmenimis iš užsienio.

Susitikimo metu aptartas poreikis kylančius migracijos, efektyvesnio įdarbinimo, profesinių kvalifikacijų pripažinimo bei susijusius klausimus aptarti platesniame rate, įtraukiant institucijas, kuruojančias atitinkamas sritis – Švietimo ir mokslo ministeriją, Ūkio ministeriją, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centrą, Lietuvos darbo biržą bei Migracijos departamentą.

Pokalbyje dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Lietuvos statybininkų asociacijos, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos, UAB Aviabaltika, UAB Personalo importo sprendimai, Lietuvos darbo biržos, Valstybės tarnybos departamento, Vidaus reikalų ministerijos, Ruklos pabėgėlių centro atstovai.

   
SKVC skaitytas pranešimas

 

Atgal