CEENQA nariai diskutuoja apie nuotolinius vizitus ir IT įrankius

2021-01-19

Šiandien SKVC atstovės Direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikienė ir Institucinio vertinimo skyriaus vedėja Rasa Penkauskienė dalyvavo kas 2 mėn. vykstančiame CEENQA tinklo narių susitikime. Agentūrų atstovai diskutavo apie nuotolinių išorinio vertinimo vizitų organizavimą, duomenų bazių ir kitų IT įrankių naudojimą agentūros procesų valdymui ir vertinimo išvadų viešinimui. Prognozuojama, kad Europos Sąjungoje net ir prasidėjus visuotinei vakcinacijai dėl jos vykdymo tempo ir didelių apimčių, nuotolinai vizitai į aukštąsias mokyklas vyks visus 2021 metus. Kelios CEENQA narės agentūros turi specialius IT įrankius, tačiau visais atvejais pažymėta, kad jų kūrimas yra darbui ir lėšoms imlus procesas.

 

Taip pat paliestas valstybinių kalbų ir anglų kalbos vartojimo klausimas. Pažymėta, kad daugelis agentūrų, dirbančių su užsienio ekspertais, susiduria su poreikiu visą vertinimui reikalingą medžiagą turėti išverstą į anglų kalbą, o ekspertų parengtas ataskaitas versti iš anglų kalbos. Kai kuriose sistemose, kur aukštas tarptautiškumo laipsnis ir nemažai studijų programų siūloma anglų kalba, aukštosios mokyklos susiduria su priešingais iššūkiais – angliškus dokumentus nacionalinių akreditavimo procedūrų vykdymui pateikti gimtąja kalba.

 

Kas du mėnesius organizuoti virtualius susitikimus CEENQA nariai nusprendė dėl Covid-19 pandemijos, siekdami išlaikyti aktyvų dialogą ir gerosios praktikos mainus. Dėl tos pačios priežasties agentūrų darbuotojų tarpusavio vizitų programa 2021 m. taip pat perkelta į virtualią erdvę.

Atgal