Akredituota Kauno technikos kolegija

2022-10-27

2022 m. spalio 10 d. pasirašytas Studijų kokybės vertinimo centro (toliau – Centro) direktoriaus įsakymas dėl Kauno technikos kolegijos akreditavimo 7 metų laikotarpiui.

Aukštosios mokyklos vertinimas atliktas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu patvirtintu Aukštųjų mokyklų ir užsienio valstybių aukštųjų mokyklų filialų išorinio vertinimo ir akreditavimo tvarkos aprašu bei Centro direktoriaus patvirtinta Aukštosios mokyklos veiklos vertinimo metodika. 

2022 metų kovo mėnesį Kauno technikos kolegija (toliau – Kolegija) Centrui pateikė savianalizės suvestinę. Tarptautinės ekspertų grupės vizitas (nuotoliniu būdu) į aukštąją mokyklą organizuotas 2022 m. gegužės 3-5  dienomis.

Ekspertai aukštosios mokyklos veiklą įvertino teigiamai.

Aukštosios mokyklos veikla įvertinta pagal keturias vertinamąsias sritis penkių balų skalėje, kur 1 yra žemiausias, o 5 – aukščiausias galimas įvertinimas. Valdymo sritis įvertinta 2 balais. Kokybės užtikrinimo, Studijų ir mokslo (meno) veiklos yra plėtojamos sistemiškai, be esminių trūkumų, jos įvertintos 3 balais.  Poveikio regionų bei visos šalies raidai sritis įvertinta labai gerai (4 balais) – sritis yra labai gera nacionaliniame kontekste ir tarptautinėje erdvėje, be jokių trūkumų.

Ekspertų nuomone, Kolegijos vadovybė vykdo nuolatinę, išsamią ir visa apimančią KTK veiklos stebėseną, užtikrina veiksmingą abipusį Kolegijos ir pramonės atstovų bendravimą, Pagirtina, kad kolegija yra parengusi strategiją, kaip ateinančiais metais dar labiau sumažinti priklausomybę nuo valstybės finansavimo.

Tačiau Kolegijos valdyme, ekspertų nuomone, pasigendama strateginio plano su svarbiausiais ilgalaikiais tikslais orientavimo į tarptautiniu mastu pripažintos Kolegijos statusą. Rekomenduojama peržiūrėti aukščiausio lygmens vadovų grupės vaidmenis ir atsakomybę, siekiant užtikrinti, kad pagrindinių strateginių veiklos sričių priežiūra ir įgaliojimai leistų pasiekti sėkmingų rezultatų, stiprinti studentams atstovaujančią Studentų atstovybę, peržiūrėti darbuotojų įdarbinimo ir išlaikymo darbovietėje politiką. 

Kokybės užtikrinimo srityje nustatyta, kad KTK aktyviai renka grįžtamąjį ryšį ir, atsižvelgdama į jį, siekia nuolatinio tobulėjimo. Rekomenduota valdymo procedūras išsamiau integruoti į kokybės sistemą, sukurti kokybės vertinimo informacinę sistemą. Ekspertų nuomone, KTK turėtų teikti veiksmingesnę pagalbą akademiniam ir neakademiniam personalui ir studentams, kad jie ugdytų tarptautinėje aplinkoje reikalingus gebėjimus, o taip pat vystyti partnerystę su Studentų atstovybe.

Mokslo ir studijų srityje ekspertai teigiamai vertino aukštųjų technologijų pramonės sričių studijų programų vykdymą bei studentų skatinimą siūlyti ir įgyvendinti inovatyvius mokslinių tyrimų projektus.  Tobulinant  šią  sritį ekspertai rekomenduoja įvertinti  ne visą darbo dieną dirbančių dėstytojų, kurie taip pat dirba pramonės įmonėse, ir visą darbo dieną dirbančių dėstytojų ir tyrėjų pusiausvyrą, didinti Kolegijos studijų ir mokslinių tyrimų tarptautiškumą, visų pirma parengiant  tarptautiškumo didinimo strategiją.

Poveikio regionų bei visos šalies raidai srityje  ekspertai  teigiamai vertino bendradarbiavimą su socialiniais partneriais visais lygmenimis ir visose veiklos srityse užtikrinant, kad KTK remtų ir skatintų regiono  plėtrą ir rekomendavo ieškoti naujų formų ir iniciatyvų, kad pritrauktų daugiau stiprių nacionalinių ir tarptautinių įmonių siekiant savo tikslo – būti  geriausių techniškųjų kolegijų Baltijos regione penketuke.

Apibendrinant, Strateginis veiklos planas atitinka Kolegijos misiją, o pati aukštoji mokykla labai sėkmingai ir dinamiškai reaguoja į regiono poreikius vykdydama mokymo programas ir taikomuosius mokslinius tyrimus, nors ir yra ankstyvame tikslo įgyvendinti labiau tarptautinę viziją etape. Trumpalaikiai ir vidutinės trukmės veiklos tikslai neatitinka ilgalaikės vizijos.

KTK skiria ypatingą dėmesį Europos aukštojo mokslo erdvės kokybės užtikrinimo nuostatų ir gairių (ESG 2015) laikymuisi. Vadovaudamasi ESG 2015 reikalavimais, KTK parengė dokumentus, kuriais apibrėžiama, kuo remiantis institucijoje priimami sprendimai, ir procesus, pagal kuriuos į šiuos sprendimus atsižvelgiama. Aiškiai nurodoma, kaip vertinami kiekybiniai strateginiai rodikliai.

KTK pasižymi reikšmingais taikomaisiais moksliniais tyrimais, kurie veiksmingai naudojami studijų programoms formuoti ir tobulinti,  stengiamasi pasiekti optimalią praktikos ir teorijos pusiausvyrą. Teigiamai vertinamas intensyvus bendradarbiavimas su vietos ir pramonės įmonėmis vykdant bei kuriant studijų programas.

KTK palaiko tvirtą partnerystę su įvairiais socialiniais partneriais, įskaitant verslo atstovus, pramonės įstaigas ir kitas regiono aukštąsias mokyklas. Siekdama patenkinti regiono poreikius, Kolegija taip pat suderino savo strategiją su Kauno regiono ir visos Lietuvos strategija ir prisideda prie tarptautinių įmonių skatinimo steigtis Kauno regione. KTK yra identifikavusi techninių specialistų  poreikį  ir ketina plėstis siekiant šį poreikį patenkinti. Ji taip pat siūlo tinkamas mokymosi visą gyvenimą galimybes ir aktyviai bendradarbiauja su pramonės įmonėmis bei regionu prisidėdama prie nuolatinio profesinio tobulinimosi programų organizacijose.

Su Kauno technikos kolegijos vertinimo išvadomis galima susipažinti čia

Atgal