Akredituota Kolpingo kolegija

2022-05-27

2022 m. gegužės 12 d. pasirašytas Studijų kokybės vertinimo centro (toliau – Centro) direktoriaus įsakymas dėl Kolpingo kolegijos akreditavimo 7 metų laikotarpiui.

Aukštosios mokyklos vertinimas atliktas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu patvirtintu Aukštųjų mokyklų ir užsienio valstybių aukštųjų mokyklų filialų išorinio vertinimo ir akreditavimo tvarkos aprašu bei Centro direktoriaus patvirtinta Aukštosios mokyklos veiklos vertinimo metodika

2021 metų rugsėjo mėnesį Kolpingo kolegija (toliau – Kolegija) Centrui pateikė savianalizės suvestinę. Nuotolinis tarptautinės ekspertų grupės vizitas į aukštąją mokyklą organizuotas 2021 m. lapkričio 16–18 dienomis.

Ekspertai aukštosios mokyklos veiklą įvertino teigiamai.

Aukštosios mokyklos veikla įvertinta pagal keturias vertinamąsias sritis penkių balų skalėje, kur 1 yra žemiausias, o 5 – aukščiausias galimas įvertinimas. Valdymo, Studijų ir mokslo (meno) veiklos ir Poveikio regionų bei visos šalies raidai sritys yra plėtojamos sistemiškai, be esminių trūkumų. Pastarosios įvertintos 3 balais. Kokybės užtikrinimo sritis įvertinta – labai gerai (4 balais) – sritis yra labai gera nacionaliniame kontekste ir tarptautinėje erdvėje, be jokių trūkumų.

Apibendrinant galima teigti, kad Kolegijos veikla yra pagrįsta stipria kultūra ir etosu, stipriu institucinės tapatybės ir bendruomeniškumo jausmu, atitinkančiais įkūrėjo (Kolpingo fondo) ir savininko nuostatas. Nors ir nedidelė, Kolegija demonstruoja tikėjimą savo misija ir vertybėmis, kurių laikomasi darbuotojų ir studentų tarpe. Stipri Kolegijos kultūra yra akivaizdi visose veiklos srityse, o šios vertybės virsta veiksmais ir elgesiu, kurie yra matomi tiek viduje, tiek išorėje ir užtikrina plačią Kolegijos vertybių sklaidą. Tai įvertinę, ekspertai atkreipė dėmesį, kad Kolegija turėtų pradėti galvoti apie ilgalaikę veiklos strategiją. Išskirtinė Kolegijos padėtis ir jos santykiai su Kolpingo fondu turėtų būti pagrindas kuriant Kolegijos viziją ateinantiems 10 metų.

Anot ekspertų, studijų krypčių akademinis profilis ir vykdomi moksliniai tyrimai atitinka Kolegijos strateginius tikslus. Studentams teikiama akademinė ir pastoralinė parama skatina jų akademinio ir profesinio potencialo vystymąsi ir realizavimą, kas visiškai atitinka Kolegijos tikslus, susijusius su įtraukimu ir švietimo galimybėmis. Taikomųjų praktinių tyrimų ir profesinės veiklos sritys svariai prisideda prie studijų krypčių vystymo. Tai ypač pasireiškia profesinės praktikos metu ir realių praktinių pavyzdžių bei atvejo analizės panaudojime (mokymosi ir mokymo procese). Mokslinių tyrimų lygis, atsižvelgiant į institucijos dydį, yra stipriai plėtotinas, ypač kalbant apie įstaigos viduje atliekamus tyrimus ir lyginamuosius mokslinius tyrimus, orientuotus į vidaus kokybės užtikrinimo sistemas.

Apibendrinant galima teigti, kad Kolegija turi plačią regioninių socialinių dalininkų grupę, su kuria reguliariai konsultuojamasi ir kuri dalyvauja analizuojant regioninius poreikius, susijusius su naujų studijų plėtra, moksliniais tyrimais ir ilgalaikiais darbo rinkos poreikiais. Poveikis nacionaliniams ir tarptautiniams pokyčiams nėra toks aiškus, nes Kolegija daugiausia dėmesio skiria stipriam regioniniam identitetui ir vietos socialinių dalininkų bei bendruomenių paramai.

Su Kolpingo kolegijos vertinimo išvadomis galima susipažinti čia.   

Atgal