Įvyko pirmasis SKVC darbdavių forumas „Darbdavių svarba studijų kokybei Lietuvoje: dalyvavimas ekspertiniame vertinime“

2023-02-10

2023 m. vasario 9 d. įvyko pirmasis SKVC organizuotas socialinių partnerių (darbdavių) forumas. Forumas buvo skirtas Lietuvos darbdavių atstovams, o jo tikslas – supažindinti darbdavius su išorinio vertinimo veiklomis ir paskatinti juos ir jų organizacijas į jas įsitraukti. 
Forume dalyvavo apie 20 dalyvių iš skirtingų darbdavius vienijančių Lietuvos organizacijų. Renginį moderavo SKVC Institucinio vertinimo skyriaus patarėja Jolanta Revaitienė. 

SKVC direktoriaus pavaduotoja ir įvairiose tarptautinėse kokybės užtikrinimo veiklose dalyvaujanti Aurelija Valeikienė forume skaitė pranešimą „Aukštojo mokslo ir kokybės užtikrinimo vaidmuo“. Jame akcentavo, kad SKVC išorinio vertinimo procesuose vadovaujamasi Europos aukštojo mokslo erdvės kokybės užtikrinimo nuostatose ir gairėse įvardyta kokybės koncepcija: kokybė kaip tinkamumas tikslui, o aukštasis mokslas turi puoselėti tvarų užimtumą – jog absolventai gebėtų ne tik įsidarbinti, bet ir patys kurti darbo vietas. A. Valeikienė taip pat pastebėjo, kad darbdavių įsitraukimas į aukštojo mokslo išorinio vertinimo veiklas gali tiek padidinti pasitikėjimą aukštuoju mokslu Lietuvoje ir už jos ribų, tiek apskritai gerinti jo kokybę.

SKVC Institucinio vertinimo skyriaus vedėja Rasa Penkauskienė pranešime „Socialinio partnerio (darbdavio) vaidmuo išoriniame kokybės vertinime“ glaustai pristatė SKVC, kaip kokybės agentūros, veiklas, akcentuodama darbdavio vaidmenį. Pranešime pastebėta, kad SKVC sudarytose tarptautinėse ekspertų grupėse, dalyvaujančiose išorinio vertinimo procesuose, darbdaviai ir kiti socialiniai partneriai turi tikslinius uždavinius – skirtingų sričių ekspertams, atvykusiems iš kitų šalių, pristatyti Lietuvos ir / arba tam tikro jos regiono kontekstą bei pasidalyti patirtimi grįstu praktiniu požiūriu. 

Po A. Valeikienės ir R. Penkauskienės pranešimų buvo proga išklausyti darbdavių, kurie jau buvo išorinio vertinimo ekspertų grupės nariais, patirčių. Tiek verslo konsultantas Rimas Varkulevičius, tiek Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Balčiūnė teigė, kad tai buvo pozityvi, naudinga ir įdomi veikla, nes padėjo ne tik plėsti akiratį, bet ir leido pasidalyti savo praktine patirtimi. Abu dalyviai skatino įsitraukti ir kitus darbdavius į šią veiklą, nes esą procesas tinkamai koordinuojamas, o nauda – visiems. R. Varkulevičius ir L. Balčiūnė, vertindami pagal savo bendradarbiavimo su aukštosiomis mokyklomis patirtį, akcentavo, jog aukštojo mokslo kokybė daro poveikį Lietuvos įvaizdžiui ir yra puiki galimybė pritraukti užsienio investuotojus.

Forumą vainikavo diskusija, kurioje, be išsakytų lūkesčių SKVC veiklai, pvz., darbdaviams aktualioms temoms (tarptautiškumas, mokymasis visą gyvenimą) vykdant išorinį vertinimą turėtų būti skiriamas atitinkamas dėmesys, buvo sutarta, jog aktyvesnis socialinių partnerių įsitraukimas padėtų spęsti ne vieną Lietuvos aukštajam mokslui tenkantį iššūkį bei skatintų tvaresnį dialogą tarp visų kokybės užtikrinimo procesuose dalyvaujančių pusių.

Su forumo darbotvarke galite susipažinti čia

Atgal