Ką veikia studentai ekspertai SKVC?

2021-10-22

2021 m. spalio 20 d. SKVC vyko nuotoliniai mokymai studentams-ekspertams. Labai džiaugiamės, kad juose dalyvavo net 34 studentai – sudominti tiek jaunų žmonių nėra paprasta. 

SKVC pristatė savo veiklą

Pranešimus skaitė SKVC direktorius Almantas Šerpatauskas, SKVC direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikienė, SKVC Studijų vertinimo skyriaus vedėja Aušra Leskauskaitė, SKVC Institucinio vertinimo skyriaus vedėja Rasa Penkauskienė. Jie pristatė Lietuvos aukštojo mokslo sistemą, SKVC veiklą, vertinimo ir akreditavimo tvarką bei studentų vaidmens svarbą vertinimo procesuose. 

Praktikų patirtys įdomiausios

Po bendros informacijos savo patirtimi dalijosi specialistai praktikai, kurie patys dalyvauja vertinant studijų kokybę Lietuvoje: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė, Vadybos katedros vedėja SKVC ekspertė Rasa Smaliukienė, Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedros docentas, SKVC ekspertas Benas Gabrielis Urbonavičius, studentė iš Šiaurės Makedonijos, dalyvaujanti kokybės užtikrinimo veiklose nuo 2014 m., tarptautinių organizacijų ESU, ENQA, EQAF, IEP ir ECBE narė bei pranešėja Marija Vasilevska.
Jų patirtys ir įžvalgos buvo ypač naudingos, nes padrąsino ir konkrečiai paaiškino, ką veiks studentai-ekspertai, kai prisijungs prie nacionalinių ir tarptautinių išorinio vertinimo ekspertų grupių. Primename, kad ekspertų grupėje privalo būti bent vienas (-a) studentas (-ė), kuris (-i) iš studentų perspektyvos vertina įvairius su studijomis susijusius aspektus. Pranešėjai paragino studentus išbandyti savo jėgas tarptautinėse ekspertų grupėse: jose įgyta patirtis ne tik praplės akiratį, bet gali praversti ir projektuojant savo karjeros perspektyvas. 

Paskutinė dalis – užduotys

Paskutinėje mokymų dalyje buvo dvi praktinės užduotys. Jose SKVC vyriausiosios specialistės Ona Charževskytė ir Natalija Bogdanova padedant kolegoms sumaniai parodė, kad studentų ekspertų darbas – ne tik labai atsakingas, bet ir daug įdomesnis, negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Mokymai vyko nuotoliniu būdu, bet interaktyvumo jiems netrūko. Labai lauksime kituose!

Atgal