Po pakartotino vertinimo ekspertai negaili ŠU gero žodžio

2016-06-02

2016 metais  kovo 21-25 d. įvyko Šiaulių universiteto (ŠU) pakartotinis vertinimas. Pateikusi vertinimo išvadas tarptautinė ekspertų grupė pažymėjo, kad Šiaulių universitetas įgyvendino esminius patobulinimus prioritetinėse veiklos srityse, reaguojant į daugelį pastabų, kurios buvo išsakytos universitetui pirmojo vertinimo metu 2012 metais. Atsižvelgiant į tarptautinės ekspertų grupės siūlymą Šiaulių universiteto veiklą įvertinta teigiamai (vertinimo išvadas rasite čia).

„Šiaulių universiteto vadovybė yra stipri, o dėstytojai ir kitas personalas yra atsidavęs savo darbui. Taip pat atsižvelgiant į vidinius ir išorinius suvaržymus, Šiaulių universitetas veikia gerai“, - teigė universiteto vertinimo metu ekspertų grupei vadovavęs Vokietijos Viešojo administravimo mokslų universiteto Speyer profesorius Andreas Knorr.

Organizuojant pakartotinį vertinimą buvo siekiama objektyviai palyginti ir įvertinti pokyčius institucijoje keturiose srityse, kurios pirmojo vertinimo metu buvo įvertintos neigiamai. Tai apėme: strateginio valdymo, studijų ir mokymosi visa gyvenimą, mokslo ir meno veiklos, poveikio regione ir visos šalies raidai, sritis.

2012 m. strateginio valdymo sritis buvo įvertinta neigiamai dėl aiškaus profiliavimo ir strateginės krypties trūkumo vidinių ir išorinių iššūkių kontekste.

„Šiais metais strateginio valdymo sritį  rekomenduota vertinti teigiamai dėl šių priežasčių: dėl kelių naujų narių paskyrimo į valdymo komandą (rektorius, prorektorius ir kokybės vadovas), aktyviai į ŠU universiteto veiklą įsitraukiančio Tarybos ir Senato. Taip pat Tarybos įsitraukimą į Šiaulių universiteto veiklą ekspertų grupė laiko gerosios praktikos pavyzdžiu Lietuvoje“.

Profesorius Andreas Knorr teigė, kad Šiaulių universitetas atliko reikšmingą SSGG analizę, kuri labai pasitarnavo strateginio planavimo procese.

„Dabar yra pasiekta Strateginio plano ir Universiteto misijos ir vizijos dermė. Didelis skaičius vertinimo rodiklių yra naudojamas, siekiant stebėti strateginio plano įgyvendinimo pažangą. Vidinė ir išorinė komunikacija su socialiniais dalininkais labai pagerėjo formalių ir neformalių komunikavimo kanalų dėka.  Taip pat sėkmingai įdiegta kokybės užtikrinimo sistema, pagrįsta tarptautinėmis gerosiomis praktikomis. Naujoji motyvavimo ir personalo kompetencijų tobulinimo sistemą pagerino personalo motyvaciją“, - sakė jis.

Pasak ekspertų grupės vertinimo vadovo, būtina paminėti ir studijų ir mokymosi visą gyvenimą sritį. Atsižvelgiant į 2012 metais pateiktas rekomendacijas, iškirtinos šios stiprybės: plataus spektro programų vystymas, siekiant atliepti darbo rinkos poreikius regioniniu ir valstybiniu lygmenimis; Unikalios, niekur kitur Lietuvoje nevykdomos studijų programos, geroji praktika atliepiant skirtingus studentų poreikius sukuriant į studentą orientuotą studijų aplinką, pvz., teikiant plačias nuotolinio mokymosi, dalinių studijų, mokymosi visą gyvenimą galimybes.

„Mokslo ir meno veiklos sritis išskiria šiomis pagrindinės srities stiprybėmis: labiau detalizuota vizija, vystymo strategija ir įgyvendinimo planai, įskaitant priemones, kurios skatina mokslo kokybės gerinimą, taip pat ir daktarinio lygio studijas. Taip pat gera mokslo procesų ir rezultatų valdymo sistema bei stipri socialinių partnerių parama ,didinant taikomojo mokslo apimtis ir efektyvumą, atliepiant specifinius regiono reikalavimus ir poreikius“, - sakė Andreas Knorr.

Teigiamai įvertinta ir poveikio regione ir visos šalies raidai sritis. Stiprus bendradarbiavimas su privačiu, viešuoju ir nevyriausybiniu sektoriumi, ypatingai regione. Taip pat, pasak eksperto, Šiaulių universitetą galima vadinti mokslo, studijų, kultūros ir menu centru Šiaurės Lietuvoje.

„Matome stiprią universiteto orientacija į visuomenės aprėptį, įgyvendinant vietinės bendruomenės poreikius, pvz., suteikiant jai pilną prieigą prie bibliotekos išteklių, Įkurtos meno galerijos, botanikos sodas. Kiti momentai - puiki vietinių ir regioninių partnerių parama, labai aktyvus Šiaulių universiteto dėstytojų ir administracijos įsitraukimas į socialinę veiklą“, - pastebėjo ekspertų grupei vadovavęs profesorius Andreas Knorr.

2012 m. vykusio vertinimo metu Šiaulių universiteto veikla įvertinta neigiamai. Daugiau apie praėjusį vertinimą galima rasti čia.

Atgal