Baltijos šalių kokybės agentūrų susitikimas Latvijoje

2015-10-05

Rugsėjo 10-11 dienomis Jūrmaloje (Latvija) vyko Baltijos šalių aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo agentūrų susitikimas, kuriame kiekviena šalis pristatė dabartines veiklas, darbo metodus ir ateities planus.

Latvijos kokybės užtikrinimo agentūros  vadovas susitikime pristatė Bolonijos proceso įgyvendinimo progreso ataskaitą, buvo diskutuojama, kokie pokyčiai įvyko Lietuvoje ir Estijoje nuo jos parengimo pabaigos.

Taip pat buvo kalbama apie atnaujintas Europos aukštojo mokslo erdvės kokybės užtikrinimo nuostatas ir gaires (ESG) bei apie tai, kokius pokyčius ketinama inicijuoti vertinimo metodikose ir kituose teisės aktuose.

Kiekvienos šalies atstovai aptarė jungtinių programų kūrimo ir vertinimo nacionalinius reikalavimus.

Lietuvos ir Estijos atstovai pasidalino gerąja patirtimi, pagrindiniais praktiniais pastebėjimais koordinuojant vertinimus užsienyje. Lietuva pristatė patirtį, įgytą vertinant aukštąją mokyklą ir jos programas Slovėnijoje, o kolegos iš Estijos  pasidalino teisės programų, vykdomų įvairiose Moldovos aukštosiose mokyklose, patirtimi.

Šiame susitikime dalyvavęs Latvijos Akademinės informacijos centras (AIC) (gyvuojantis jau dvidešimt vienerius metus) išorinio kokybės užtikrinimo funkcijas vykdyti pradėjo tik šių metų viduryje. Šalia kitos centro veiklos (tokios kaip ENIC/NARIC įgaliotojo atstovo darbas, rūpestis dėl Latvijos kvalifikacijų sąrangos ir Latvijos aukštojo mokslo reklamos užsienyje) nuo šiol AIC organizuos ir studijų programų pagal kryptis ir aukštųjų mokyklų vertinimus.

Ateinančiais, 2016-aisiais metais,  jungtinį Baltijos šalių kokybės agentūrų atstovų susitikimą organizuos Lietuva.

Atgal