SKVC dalyvavo ENQA renginiuose

2022-06-07

2022 m. gegužės pabaigoje Kelne, Vokietijoje, SKVC dalyvavo dviejuose skirtinguose ENQA renginiuose. 2022 m. gegužės 30–31 d. vyko trečiasis ENQA seminaras agentūroms, kurios paskutiniu metu dalyvavo tiksliniame vertinime, o 2022 m. gegužės 31 d. – birželio 1 d. buvo surengtas ENQA seminaras agentūroms, kurių vertinimas dar tik bus vykdomas 2022–2023 m. 

Seminare, skirtame neseniai vertinimuose dalyvavusioms agentūroms, SKVC direktoriaus pavaduotoja ir Agentūrų vertinimo komiteto narė Aurelija Valeikienė įvardijo dažniausias problemas, kylančias vertinant išorinio kokybės užtikrinimo agentūras pagal Europos aukštojo mokslo erdvės kokybės užtikrinimo gaires ir nuostatas (ESG)
A. Valeikienės atlikta analizė buvo paremta 14 naujausiomis agentūrų ataskaitomis. Ataskaitoje teigiama, kad didžiausius iššūkius Europos aukštojo mokslo erdvės kokybės užtikrinimo agentūroms kelia šie šeši standartai:

  • dėl strateginio veiklos derinimo,
  • dėl profesionalaus skundų ir apeliacijų nagrinėjimo,
  • dėl nuoseklios tolesnės veiklos,
  • dėl teminės analizės,
  • dėl nepriklausomumo ir išteklių apsaugos,
  • taip pat tinkamai atsižvelgti į vidinio kokybės užtikrinimo efektyvumą aukštosiose mokyklose.

Visą pristatymą rasite čia

Aurelija Valeikienė anksčiau dalyvavo ne viename Vokietijos agentūrų vertinime, kurį koordinavo ENQA. Taip ji buvo pakviesta į apskritojo stalo diskusiją apie vaidmenų ir atsakomybės pasidalijimą siekiant, kad Vokietijos išorinio kokybės užtikrinimo sistema atitiktų ESG.
ENQA seminare agentūroms, kurios dalyvaus vertinimuose 2022–2023 m., Aurelija Valeikienė ir SKVC Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Ieva Vaiciukevičienė skaitė bendrą pranešimą „Pirminė tikslinių peržiūrų patirtis – SKVC, Lietuva, atvejo analizė“. Šiame pranešime jos pasidalijo savo patirtimi SKVC, kaip ENQA nario, du išsamius vertinimus ir tikslinio vertinimo procedūrą, kurios teise gali pasinaudoti tik brandžios ir patikimos kokybės užtikrinimo agentūros. Visą pristatymą rasite čia.

Daugiau informacijos:

Visą programą rasite čia ir čia.
Pranešimai čia ir čia.

Atgal