Tarptautinė konferencija „Automatinis pripažinimas: galimybės ir iššūkiai”

2016-04-04

2016 m. kovo 21 d. Rygoje (Latvija) įvyko tarptautinė konferencija „Automatinis pripažinimas: galimybės ir iššūkiai”. Konferenciją organizavo Academic Information Centre (vykdo Latvijos ENIC/NARIC funkcijas), bendradarbiaudamas su Archimedes Foundation (vykdo Estijos ENIC/NARIC funkcijas) ir Studijų kokybės vertinimo centru (vykdo Lietuvos ENIC/NARIC funkcijas).

Konferencijos tikslas – pristatyti pagal Europos Komisijos Erasmus+ programą vykdyto projekto „Automatinis pripažinimas tarp Estijos, Latvijos ir Lietuvos” (2014.08.01-2016.03.31) rezultatus. Pagrindiniu projekto uždaviniu buvo išanalizuoti trijų šalių su kvalifikacijų pripažinimu susijusią teisinę aplinką bei akademinio pripažinimo praktiką, išsiaiškinant su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų automatinio pripažinimo tarp trijų šalių galimybes. Specifiniu projekto uždaviniu tapo automatiniam pripažinimui įdiegti numatomų su pripažinimu susijusių priemonių ir žingsnių pasiūlymas trijų šalių švietimo ministrams.

Konferencijos metu pristatyta projekto metu parengta Lyginamojo tyrimo analizė „Automatinis pripažinimas tarp Estijos, Latvijos ir Lietuvos”, kurioje paskelbta trijų šalių teisės aktų, susijusių su kvalifikacijų pripažinimu, bei užsienio kvalifikacijų pripažinimo praktikos analizė bei numatytos siūlomos priemonės bei žingsniai dėl automatinio pripažinimo įdiegimo.

Analizėje nagrinėjamos trijų šalių švietimo sistemos, su pripažinimu susiję šalių teisės aktai, Bolonijos proceso priemonių (NKS, ECTS, DP, kokybės užtikrinimas, mokymosi (studijų) rezultatai) įgyvendinimas trijose Baltijos šalyse. Analizėje konstatuota, kad automatinio pripažinimo įgyvendinimas minėtose šalyse turi didelį potencialą. Atlikus galiojančios sutarties dėl kvalifikacijų akademinio pripažinimo Baltijos švietimo erdvėje, sudarytos tarp Estijos Respublikos Vyriausybės, Latvijos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės, analizę, parengti pasiūlymai atitinkamoms nacionalinėms institucijoms dėl minėtos sutarties pakeitimo, atsižvelgus į kvalifikacijų automatinio pripažinimo tarp šalių galimybes.

Konferencijos metu pranešėjai iš Nyderlandų ir Europos Komisijos skaitė pranešimus, kuriuose atitinkamai pristatė kvalifikacijų automatinio pripažinimo patirtį tarp Beniliukso šalių bei Europos aukštojo mokslo erdvės Tyrimų grupės dėl automatinio pripažinimo (EHEA Pathfinder Group on Automatic Recognition) patirtį.

Konferencijoje organizuotų darbo sesijų metu diskutuota dėl automatinio pripažinimo skirtingo interpretavimo, taip pat, kurios kvalifikacijos galėtų būti automatinio pripažinimo objektu ir kokie būtų automatinio pripažinimo iššūkiai bei kylančios kliūtys.

Konferencijoje skaityti pranešimai ir kilusios diskusijos buvo svarbūs dalijantis nuomonėmis ir praktika dėl automatinio pripažinimo, ir ateityje padės toliau sprendžiant klausimus, susijusius su automatiniu pripažinimu.

Lyginamojo tyrimo analizė „Automatinis pripažinimas tarp Estijos, Latvijos ir Lietuvos” (lietuvių kalba).

Konferencijoje skaityti pranešimai pateikti šiuo adresu:

http://www.aic.lv/portal/en/par-aic/events/conference-21.03.2016

Atgal