Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Lapkritis 2023
Pr An Tr Ke Pe Še Se
30 31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01 02 03

Kaip pasirinkti kokybiškas studijas?

Svarbi informacija stojantiesiems: kaip patikrinti, ar pasirinkta studijų programa – kokybiška?

Studijų kokybės vertinimo centras, vadovaudamasis  2018 m. birželio 19 d. Konstitucinio Teismo nutarimu Nr. KT14-N9/2018, susijusiu su laikinu studijų krypčių akreditavimu, primena, kad Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti tik akredituotas studijų programas.

Kiekviena studijų programa aukštojoje mokykloje turi „galiojimo laiką“ (akreditavimo terminą). Šiam terminui baigiantis programa vertinama iš naujo ir jos vykdymas arba pratęsiamas, arba programa yra uždaroma. Studijų programos yra vertinamos ir akredituojamos siekiant užtikrinti, kad vykdomos studijos atitiktų joms keliamus reikalavimus.

Abiturientai, rinkdamiesi studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje, turėtų įsitikinti, kad jų pasirinkta studijų programa yra akredituota Studijų kokybės vertinimo centro. Studijų programos vertinimo rezultatai lemia, kokiam laikotarpiui ji yra akredituojama (3 ar 6 metams) arba neakredituojama. Studijų programų akreditavimo sprendimai bei pateiktos tarptautinių ekspertų įžvalgos parodo jų nuomonę apie konkrečių studijų programų kokybę.

Atliekant studijų programų vertinimą yra vertinamos 6 sritys. Kiekviena sritis yra vertinama skalėje nuo 1 iki 4 balų. Geriausiai įvertintų studijų programų kiekviena vertinamoji sritis yra įvertinta 3-4 balais, šios programos yra akredituojamos ilgiausiam laikotarpiui – 6 metams. Tobulintinos yra tos studijų programos, kurių bent viena sritis yra įvertinta 2 balais, šios programos yra akredituojamos 3 metų laikotarpiui. Jei bent viena studijų programos sritis yra įvertinta 1 balu, programa yra neakredituojama, o joje tuo metu studijuojantiems studentams yra sudaromos galimybės pabaigti studijas. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad į neakredituotas studijų programas studentų priėmimas nėra vykdomas.

Akredituotų studijų programų sąrašus galima rasti Atviroje informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistemoje (AIKOS). Su vykdomų studijų programų vertinimo išvadomis galima susipažinti Studijų kokybės vertinimo centro tinklapyje.

Jus dominančios studijų programos vertinimo išvadų gali nepavykti rasti mūsų tinklapyje, jeigu:

  • studijų programa yra nauja ir dar nebuvo vertinta tarptautinių ekspertų;
  • po praėjusio vertinimo pasikeitė programos pavadinimas;
  • studijų programą vertino užsienio kokybės agentūra (tuomet programos vertinimo išvadų ieškokite aukštosios mokyklos tinklapyje).

Kilus klausimams dėl studijų programų vertinimo rezultatų prašome kreiptis el. paštu kokybe@skvc.lt.